پذیرش تحصیلی
5 (100%) 7 votes

تحصیل در اوکراین

تحصیل در دانشگاه های اوکراین به دلبل هزینه های نسبتا پایین و شرایط مساعد برای زندگی دانشجویی، علاقمندان زیادی را از سراسر دنیا به خود جذب کرده است. همچنین وجود دانشگاه های معتبر در اوکراین سبب شده که این کشور به مکانی مناسب برای تحصیلات آکادمیک تبدل شود.

تحصیل در دانشگاه های اوکراین شرایطی دارد:

  • حداکثر سن برای دارندگان دیپلم 25 سال
  • حداکثر سن برای دارندگان لیسانس 30 سال
  • حداکثر سن برای دارندگان فوق لیسانس 37 سال
  • حداقل سن  ۱۷ سال
  • گذرندان دوره یک ساله زبان (پاتفک)
study in ukraine

تحصیل در دانشگاه های اوکراین میتواند به زبان های مختلفی باشد، زبان اوکراینی، روسی و یا انگلیسی. هزینه تحصیلات در سال اول یعنی در دوره آموزش زبان از 2500 تا 5000 دلار آمریکا متفاوت میباشد. این اختلاف قیمت به دلایل مختلفی میباشد:

  • اعتبار دانشگاه
  • کیفیت خوابگاه ها
  • فاصله خوابگاه تا دانشگاه
  • کیفیت تحصیلی
separator

دانشگاه ها و رشته های تحصیلی معتبر در اوکراین

دانشگاه فنی ومهندسی کیف(کا-پ-ای) :KPI-  National Technical University 

این دانشگاه معروفترین دانشگاه فنی و مهندسی اوکراین با بیش از 100 سال قدمت است که زبان تدریس در این دانشگاه روسی است ودر سال 1870 تاسیس شده است و دارای 24 دانشکده فنی و مهندسی است. رشته ها: شیمی ،شیمی آلی و پلیمر،مهندسی الکترونیک،کنترل، برق، قدرت، مهندسی کامپیوتر نرم افزار و سخت افزار ،مهندسی مکانیک، تولید ، پروسه، طراحی ماشین، ریاضیات کاربردی ،طراحی سیستم، ساختماشین آلات صنعتی، متالوژی، معدن، راه ساختمان، سازه، نیمه رساناها، مهندسی پزشکی(تعمیرات، طراحی وساخت)، مهندسی فیزیک، چاپ، مدیریت وبازاریابی صنعتی، مهندسی ابزار پزشکی و… مقاطع تحصیلی این دانشگاه لیسانس، فوق لیسانس، دکتری می باشد. خوابگاه ها و کالج زبان در یک محل می باشد. این خوابگاه ها ساختمان های 12 طبقه ای هستند با اتاقهای 2 و3 تخته و حدود 100متربا دانشگاه فاصله دارند. دانشگاه فنی کیف با دانشگاههای اروپا ارتباط دارد. تمامی دانشجویان می توانند از امکانات ورزشی، مرکز کامپیوتر، کتابخانه، لابراتوارهای دانشگاه و مراکز فرهنگی استفاده نمایند. از معروفترین اساتید این دانشگاه میتوان از مندلیف کاشف جدول تناوبی عناصر نام برد.

www.ntu-kpi.kiev.ua

kpi


دانشگاه علوم پزشکی کیف(بوگامولتس): Bohomolets National Medical University 

این دانشگاه تنها دانشگاه علوم پزشکی مورد تایید ایران در اوکراین است که قدمت زیادی دارد و در تخصصهای ارتوپدی و چشم پزشکی بسیار قوی است.رشته ها : رشته های پزشکی (6 سال)، دندانپزشکی (5 سال )، دارو سازی (5 سال)(معدل 14 دیپلم برای ورود) وتخصصهای پزشکی و دندانپزشکی(3 تا 5 سال)زبان تدریس در دانشگاه زبان روسی است و شرط ورود قبولی در دوره پاتفک می باشد. کلاسهای کالج و خوابگاه در یک محل و خوابگاه به صورت بلوک بلوک میباشد. در هر بلوک یک سرویس کامل و یک اتاق 2 تخته و یک اتاق 3 تخته است.

www.nmu.edu.ua

Bohomolets National Medical University


دانشگاه ملی هوایی کیف(نائو):The Kiev International University of Civil Aviation 

این دانشگاه معروف ترین دانشگاه علوم هوایی اکراین است. در سال 1933 تاسیس شده و عضو ایکائو و باشگاههای هوایی اروپا و کانادا میباشد. همچنین این دانشگاه مورد تایید وزارت علوم ایران  است. مقاطع تحصیلی: لیسانس، فوق لیسانس و دکتری

رشته ها: تعمیر و نگهداری هواپیما، مهندشی الکترونیک هواپیما، مهندسی مکانیک هواپیما، برج کنترل، مهندسی پرواز، کنترل رادار، ترافیک هوایی، مدیریت حمل و نقل هوایی، کامپیوتر نرم افزار و سخت افزار به زبان انگلیسی(در حدود 10 رشته) و زبان روسی و همچنین علاوه بر دروس معمول در دوره کالج، کامپیوتر نیز آموزش داده می شود. کلاسهای آموزش زبان با خوابگاه دانشگاه در یک ساختمان 9 طبقه قرار دارد.

www.nau.edu.ua

The Kiev International University of Civil Aviation


دانشگاه ملی هوا و فضای خارکف (خائی): National Aerospace University Kharkov

این دانشگاه در سال 1665 تاسیس شده است و معروفترین دانشگاه علوم هوا و فضای خارکف می باشد که مورد تایید وزارت علوم ایران است. مقاطع تحصیلی :لیسانس، فوق لیسانس و دکتری. رشته ها: هواپیما و هلیکوپتر، تکنولوژی ساخت و تولید هواپیما و هلیکوپتر، سیستم های روبوتیک،تکنولوژی اطلاعات طراحی، شاخت موتورهای هواپیما، تکنولوژی کنترل سیستمها، ساخت راکت وفضا پیما، نرم افزار های سیستمهای اتوماتیک،رادیو الکترونیک،مدیریت مالی ، اقتصاد، بیوتکنولوژی،تکنولوژی ارتباطات،سیستمهای کنترل و اتوماتیک به زبان روسی. دوره آموزش زبان با خوابگاه می باشد.

www.khai.edu

National Aerospace University Kharkov


دانشگاه تاراس شفچنکو کیف: National Taras shevchenko University 

دانشگاه تاراس شفچنکو یادانشگاه سرخ اکراین معروفترین دانشگاه اکراین در رشته های علوم انسانی و دارای امکانات عالی دوره پاتفک ونسبتا گرانتری نسبت به انشگاه های دیگر در شهر کیف است. رشته ها : پیش دانشگاهی زبان روسی گروههای پزشکی و مهندسی به زبان روسی می باشد.خوابگاه این دانشگاه دارای امکانات خوب و جدید می باشد.

www.pfku.univ.kiev.ua

National Taras shevchenko University


دانشگاه پریزیدنت کیف (مائوپ): Presidential University 

این دانشگاه، دانشگاه خوبی برای دوره های پیش دانشگاهی علوم پزشکی و مهندسی دانشگاهای کشور اکراین میباشد و دارای امکانات بسیار خوب و عالی و جدید برای آموزش دوره پاتفک زبا ن روسی است. ویژگیهای بسیار مهم این دانشگاه:1-فاصله نزدیک خوابگاه و کالج (50 متر )2-خوابگاه مستقل و تفکیک شده برای خانمها و آقایان3- نظم و نظارت بسیار زیاد در کیفیت تحصیلی دانشجویان 4-ارسال گزارش تحصیلی برای خانواده های دانشجویان 5-سالن ورزشی 6-سایبرنت، اینترنت بسیار مجهز 7- دارا بودن دو خوابکاه به صورت کوریدوری و خوابگاه جدید به صورت سوئیت آپارتمان با امکانات ویژه 8-امکانات یخچال و تلویزیون در خوابگاهها 9- دارا بودن تریا و رستوران10-امکانات جدید در اتاقها

رشته ها: پیش دانشگاهی زبان روسی، گروههای پزشکی و مهندسی به زبان روسي.

www.iapm.edu.ua

Kiev Presidential University mauop


دانشگاه اروپایی کیف (یوروپسکی)  : European University 

این دانشگاه جهت گذراندن دوره پیش دانشگاهی زبان روسی در شهر کیف می باشد. رشته ها : پیش دانشگاهی و آماده سازی رشته های مهندسی به زبان روسی می باشد.

www.e-u.in.ua/ua 

kiev European University


دانشگاه خلبانی کرووگراد :Kervograd Aviation University 

این دانشگاه از معتبرترین دانشگاه خلبانی عضو ایکائو در شهر کرووگراد اکراین است و دوره های خلبانی عمومی (به زبان نگلیسی5 ماه)و تجاری (16 ماه)و دوره های تخصصی پروازی (به زبان روسی ) با هواپیما های تک موتوره و چند موتوره و آنتونوف و یاک را آموزش می دهد و همچنین دوره زبان پیش دانشگاهی روسی نیز دارد.

www.nau.edu.ua

Kervograd Aviation University ukraine


دانشگاه علوم پزشکی لوو  :Lviv state medical University 

این دانشگاه هنوز مورد تایید ایران قرار نگرفته است و در سال 1784 توسط جوزف دوم که بعدها امپراتور اتریش مجارستان شد تاسیس گردید وقدمت زیادی دارد. در حال حاضر این دانشگاه دارای 88 پرفسور و 294دانشیار و 400 استادیار و بیش از 4400 دانشجو می باشد. این دانشگاه رتبه دوم دانشگاههاي علوم پزشكي را بعد از دانشگاه علوم پزشكي كيف دارا ميباشد.

رشته ها:اين دانشگاه داراي رشته هاي پزشكي(6سال)،دندانپزشكي(5سال) ،داروسازي(فوق ليسانس-5سال) و پرستاري(ليسانس-4سال) وتخصصهاي پزشكي و دندانپزشكي(3تا6سال) ميباشد. تخصصهاي پزشكي وداروسازي شامل:طب داخلي(گوارش، قلب، دستگاه تنفسي)، جراحي،جراحي اعصاب، اطفال، زنان و زايمان، بيماريهاي چشم، بيماريهاي كودكان،ارتوپدي واورژانس، بيماريهاي عفوني و اپيدمي شناسي، بيماري سل، مغزو اعصاب، بيماريهاي پوست وآميزشي، گوش وحلق وبيني، روانپزشكي، دستگاه ادراري و تناسلي، سرطان وتمورشناسي، غدد داخلي، طب اورژانس، جراحي فك وصورت،بهداشت كودكان، ارتودنسي، دندانپزشكي ارتوپديك، تكنولوژي تهيه دارو، تكنولوژي صنعتي تهيه دارو،اقتصاد دارو،بازاريابي پزشكي و دازوسازي.

www.lnu.edu.ua

Lviv state medical University


دانشگاه دندانپزشكي پولتاوا:  Poltava State Stomathological University 

اين دانشگاه  قويترين دانشگاه دندانپزشكي اوكراين ميباشد كه در آن به دو زبان انگليسي و روسي تدريس می شود. رشته ها: دندانپزشكي (5سال) و تخصصهاي دندانپزشكي (3 تا 6سال) ميباشد. تخصصهاي دندانپزشكي شامل:جراحي فك و صورت، ارتودنسي، دندانپزشكي ارتوپديك. زبان تدريس دانشگاه: زبان تدريس دانشگاه انگليسي و روسي ميباشد و شرط ورودي داشتن معلومات زبان انگليسي و يا شركت در دوره زبان پاتفك روسي و قبولي در دوره پاتفك ميباشد. دوره آموزش زبان با خوابگاه ميباشد و هزينه خوابگاه 250 دلار است.شهريه ها: شهريه دندانپزشكي(به زبان روسي 2500 دلار و به زبان انگليسي2800 دلار) و شهريه تخصصهاي دندانپزشكي(به زبان روسي2800 دلار)

www.umsa-poltava.com.ua

لطفا به این مطالب امتیاز دهید.
recipe image
www.ukrvisa.net
تحصیل در اوکراین
Author Name
Published On
Average Rating
4.51star1star1star1star1star Based on 14 Review(s)