ukraine-people-dress-min

ویزای اوکراین

کمک در اخد ویزای اوکراین از روش های صدرصد قانونی و نتیجه بخش که احتمال منفی شدن بسیار کم خواهد یود.

اقامت اوکراین

دریافت انواع اقامت اوکراین شامل اقامت دائم، اقامت موقت و اقامت کاری با در کوتاه ترین زمان ممکن

ثبت شرکت در اوکراین

خدمات مربوط به ثبت شرکت، و دریافت کد مالیاتی، آدرس اولیه و تنظیم اساسنامه و مدارک مورد نیاز با توجه به زمینه فعالیت

دعوتنامه اوکراین

تهیه انواع دعوتنامه معتبر و رسمی، شامل دعوتنامه های تجاری، شخصی، ورزشی و ... برای اخذ ویزا

فرهنگ اوکراین

فرهنگ اوکراین- اوکراین دارای استعدادهای فرهنگی و میراث فرهنگی قابل توجهی است . نویسندگان متعددی در تاریخ ادبی غنی کشور مشارکت داشته اند . بناهای برجسته معماری و موزه هایی که آثار نسل هنرمندان اوکراینی را به نمایش می گذارند در سراسر کشور یافت می شود و گالری های هنری با هنرمندان معاصر اوکراینی در مراکز بزرگ شهری متداول شده اند. هنرهای سنتی و عامیانه این کشور نیز تا به امروز ادامه دارد. علاوه بر این ، هنرمندان و گروه های نمایشی حرفه ای مرتباً در تئاترها و سالن های کنسرت متعدد اوکراین برنامه اجرا می کنند.به دلیل موقعیت جغرافیایی این کشور ، فرهنگ اوکراین تحت تأثیر فرهنگهای اروپای غربی و روسیه قرار گرفته است . اگرچه این تأثیرات به ویژه در نیمه غربی و شرقی کشور به ترتیب مشهود است ، اما هیچ تقسیم بندی جغرافیایی سختی وجود ندارد. به عنوان مثال ، زبان روسی در خیابان ها و بسیاری از خانه ها و موسسات در سراسر کشور صحبت می شود. همچنین در بعضی از رسانه های عمومی مانند مجلات ، شبکه های تلویزیونی و رادیویی ، زبان روسی بکار می رود.

زندگی روزمره و آداب و رسوم اجتماعی

فرهنگ اوکراین بعد از استقلال- تغییرات اجتماعی ناشی از استقلال اوکراین بیشتر در شهرها و به ویژه در کیف پایتخت اوکراین مشهود است . پایتخت این کشور در حال حاضر دارای فروشگاههای درجه یکی است که مشتریان خاض خود را دارند، همچنین فروشگاه های معمولی و بازار های سنتی در همه شهر ها پاسخگوی نیازهای قشر متوسط اند. فرودگاه بازسازی شده پایتخت در تضاد چشمگیری با ظاهر غم انگیز آن در زمان شوروی قرار دارد.

شهرها با پیاده روهای وسیع و سرسبز، برای پیاده روی بسیار مناسب هستند. اوکراینی ها عموماً پیاده روی را دوست دارند و برای گردش و یا استرحت به پارک ها و مناطق جنگلی و یا ساحلی اطراف شهرها می روند. معمولا به ندرت میتوان شهر و یا حتی روستایی در اوکراین یافت که در نزدیکی اش رودخانه و یا دریاچه ای نباشد، و این بهترین هدیه طبیعت به مردم خونگرم اوکراین است.

فعالیتهای فرهنگی و سرگرمی در اوکراین بسیار گسترده است. اکثر شهرهای بزرگ اوکراین دارای سالن های تئاتر و سینما و برنامه هایی همچون رقص و باله و اپرا  هستند. گروه های موسیقی و رقص ، از جمله گروه های کر وروکا و گروه های رقص ویرسکی ، موسیقی محلی و رقص محلی اوکراین را به یک هنر صحنه ای چشمگیر تبدیل کرده اند. اگرچه موسیقی کلاسیک همچنان محبوب است ، موسیقی معاصر به سبک غربی نیز مخاطبان خود را به میزان قابل توجهی افزایش داده است. کنسرت های خیابانی و اجراهای سالنی، و سالن های رقص و دیسکو ها در سراسر اوکراین فراوان است. سریال های تلویزیونی خارجی طرفداران ویژه ای دارند و سینماها فیلم های غربی و پرفروش آمریکایی را اکران میکنند.

در این کشور رستوران های متنوعی وجود دارد، رستوران های چینی ، یونانی ، ترکی، و … که غذاهای خاص خود را متناسب با هر بودجه و سلیقه ای سرو می کنند. بارها، پیتزا فروشی ها و دیگر رستوران های فست فود نیز به طور فزاینده ای رایج هستند. جالب است بدانید چهارمین رستوان پرفروش مک دونالد در جهان در شهر کیف قرار دارد. با این اوصاف بسیاری از اوکراینی ها هنوز غذاهای سنتی اوکراینی مانند برش را ترجیح می دهند .

هنر و ادبیات

نویسندگان قرن نوزدهم اوکراینی در بیداری مجدد آگاهی ملی اوکراین تحت امپراتوری روسیه سهیم بودند . شاعر و نمایشنامه نویس ایوان کوتلیارفسکی را می توان اولین نویسنده مدرن اوکراینی دانست.  

در دهه 1830 سبک رمانتیسم توسعه یافت و نویسندگانی چون اسماعیل سرزنفسکی ، لوکو بوروویکوفسکی ، آمروسی متلیسکی و میکولا کاستوماروف آثاری را منتشر کردند که فرهنگ و تاریخ خاص اوکراینی را به رسمیت می شناخت. نیکولای گوگول که آثار رومانتیک با مضامین اوکراینی را به زبان روسی و با روحیه “پان روسی” نوشت ، رویکرد کاملاً متفاوتی را در پیش گرفت . مهمترین شاعر قرن 19 اوکراینی ، تاراس شوچنکو ، به بررسی تاریخ اوکراین و ظلم و ستم روسیه و موضوعات گسترده تری پرداخت.

تعدادی از جنبش های ادبی رقابتی در اواخر قرن 19 و اوایل قرن 20 ظهور کردند ، اگرچه رئالیسم ، که با نثر ولودیمیر وینیچنکو مثال زده شد ، همچنان مهم بود. لسیا اوکرینکا نویسنده برجسته مدرنیست بود. پاولو تایچینا شاعر جنبش نمادگرایی را دنبال کرد . مایکولا بازان ، یکی از بزرگترین شاعران قرن بیستم اوکراین ، از عناصر آینده پژوهی استفاده کرد . و مایکولا زیروف ، ماکسیم ریلسکی ، و میخایلو درای خمارا شعر نئوکلاسیک را سرودند.

در سالهای اولیه حکومت بلشویک ، نویسندگان با استعداد اوکراینی زیاد شدند. نثر میکولا خویلوی با رمانتیسم انقلابی و ملی آغشته بود ، نثر هریهوری کوسینکا امپرسیونیستی بود ، داستانها و رمانهای یوری یانوفسکی بی دریغ عاشقانه بودند و کارهای والریان پیدموهیلنی به اصول رئالیسم پایبند بود.

در سال 1932 حزب کمونیست نویسندگان را ملزم به پیروی از نظریه رئالیسم سوسیالیستی کرد . بسیاری از نویسندگان اوکراینی که به شیوه رسمی پایبند نبودند ، به ویژه در طول پاکسازی های استالین در دهه 1930 زندانی یا اعدام شدند . نسل جدیدی از نویسندگان ، معروف به “نویسندگان دهه 60 ، با رئالیسم سوسیالیستی به مبارزه برخواستند، اما در دهه 1970 حزب کمونیست اقدامات جدیدی را برای سرکوب ادبیاتی که از سبک مورد تایید منحرف شده بود ، انجام داد.

با استقلال اوکراین در سال 1991 ، تولد دوباره ادبیات آزاد به وجود آمد. بسیاری از مجلات ادبی تأسیس شده در آن مان همچنان به چاپ خود ادامه می دهند ، در میان استعدادهای ادبی مستقل اوکراین می توان از والری شوچوک ، رمان نویس و یوری آندروخویچ ، شاعر برجسته نام برد.

هنرهای تجسمی

در طول قرون متمادی مردم اوکراین هنرهای محلی متفاوتی را خلق و تکامل داده اند . گلدوزی ، کنده کاری روی چوب ، سرامیک و بافندگی با تزئینات سبک که نشان دهنده بسیاری از سبک های منطقه ای است، بسیار پیشرفت کردند،.

با معرفی مسیحیت در قرن دهم ، اشکال مختلف هنر بیزانس (به عنوان مثال ، معماری ، موزاییک ، نقاشی های دیواری ، تابلوهای خطی و نقاشی شمایل) به سرعت گسترش یافت و در قرن شانزدهم به عنوان هنرهای غالب باقی ماندند. موزاییک و نقاشی های دیواری کلیساهای کیف ، به ویژه کلیسای جامع سنت سوفیا (قرن 11 تا 12) و نمادهای مدرسه متمایز اوکراینی در گالیسیا (قرن 15 تا 16) بسیار قابل توجه است. تعدادی از کلیساهای برجسته این دوره ، به ویژه  ثسمت هایی از کلیسای جامع سنت مایکل (اوایل قرن دوازدهم) ، توسط مقامات شوروی در دهه 1930 تخریب شدند. اما اعتراضات بین المللی کلیسای جامع سنت سوفیا را نجات داد.

معماری باروک تأثیر چشمگیری در اوکراین داشت و سبک متمایز “باروک قزاق” در آنجا توسعه یافت. تأثیرات اروپای غربی در قرون 17 و 18 نیز بر شمایل نگاری تأثیر گذاشته و نقاشی پرتره ، حکاکی و مجسمه سازی را برانگیخته است.

موسیقی اوکراین

موسیقی عامیانه در اوکراین تا به امروز نشاطش را حفظ کرده است. آهنگهای آیینی ، تصنیفها و آهنگهای تاریخی که به صورت کاپلا (خوانش کلیسایی) خوانده می شوند و یا با سازهای محلی همراهند، که از بین آنها باندورا (یک ساز لوتلیک چند زنجیره ای) محبوب ترین است.

موسیقی کلیسا بر اساس الگوهای بیزانسی و بلغاری با تغییرات محلی در اوکراین طی قرن ها شکل گرفت. آواز چند صدایی تا قرن 16 توسعه یافته بود و متعاقباً در قرن 17 به روسیه منتقل شد ، جایی که خوانندگان و فرهنگ موسیقی اوکراینی به زودی موقعیت غالب را به دست آوردند. آهنگساز قرن هفدهم مایکولا دیلتسکی خوانندگان سوپرانو را به گروه کرهای کلیسا معرفی کرد و بر ابراز احساسات در آهنگسازی خود تأکید کرد . موسیقی کرال اوکراینی در اوخر قرن 18 و اوایل قرن 19 در آثار ماکسیم برزوفسکی ، دیمیترو بورتنیانسکی و آرتم ودل به اوج خود رسید.

در سالهای اولیه دوره شوروی ، آهنگسازان اوکراینی متعددی همچون رووتسکی، بوریس لیاتوشینسکی و استانیسلاو لیودکویچ آثار با ارزشی خلق کردند. با این حال ، از اواسط دهه 1930، شرایط جاکم سیاسی نوآوری افراد را در موسیقی کاهش داد.

موسیقی محبوب اوکراینی در سه دهه آخر قرن بیستم اهمیت خود را از دست داد. در دهه 1990 راک ، اسکا (نوعی پاپ) ، پانک و سایر سبک های موسیقی غربی در اوکراین یکه تاز شد. روسلانا، برنده مسابقه آواز یوروویژن در سال 2004، به عنوان  اولین ستاره بین المللی قرن 21 از اوکراین در تاریخ یوروویژن ثبت گردید.

 

تئاتر  اوکراین

تئاتر در قرن 17 تحت تأثیر غرب در اوکراین پدید آمد و به سرعت گسترش یافته و نمایشنامه های افسانه های مسیحی ، نمایشنامه های تاریخی و تئاتر عروسکی را را در برگرفت. پس از یک دوره افول، تئاتر اوکراین، در اواخر قرن 19 و اوایل قرن 20 توسعه یافت. نمایشنامه های عامیانه و ابتدایی توسط هنرمندان صاحب سبکی چون میکولا سادوفسکی و ماریا زانکووتسکا جای خود را به آثاری با ارزش دادند. لغو سانسور در سال 1905 به گسترش چشمگیر نمایشنامه های مدرن انجامید. هنرمندانی چون  لسیا اوکرینکا (که تکنیک های یونانی باستان و تکنیک های شکسپیری را به صحنه اوکراین معرفی کرد) ، ولودیمیر وینیچنکو و اولکساندر اولس (مبتکر در نمایشنامه های نمادین) موجی نو در هنر نمایشی در اوکراین پدید آوردند.

شکوفایی واقعی تئاتر اوکراین بین سالهای 1917 تا 1933 رخ داد، تئاتر خارکف ، زیر نظر مدیر هنری لس کورباس ، برجسته ترین گروه نمایشی آن دوران بود. در بین نمایشنامه نویسان برجسته، میکولا کولیش، تکنیک های اکسپرسیونیسم را با فرهنگ اوکراینی ترکیب کرد . اما از اواسط دهه 1930 ، تئاتر اوکراین تحت سلطه رئالیسم سوسیالیستی بود ، سبکی که توسط حزب کمونیست اعمال شد. اما بودند نمایشنامه نویسیانی مانند اولکساندر کورنیچوک که آثارشان مورد تایید حزب کمونیست بود.

امروزه تعداد زیادی تئاتر حرفه ای در اوکراین وجود دارد ، به ویژه تئاتر ملی ایوان فرانکو در کیف و تئاتر ملی ماریا زانکووتسکا در شهر لووف . اوکراین همچنین دارای چندین تئاتر اپرا ، ارکسترهای سمفونیک متعدد ، گروه های کر آکادمیک و فولکلور و دیگر گروه های نمایشی است. گروههای آماتور آهنگ و رقص نیز در بین مردم بسیار محبوب هستند.

سینمای اوکراین

سینمای اوکراین اکنون به موفقیت های چشمگیری دست یافته است. کارگردان و فیلمنامه نویس الکساندر دوژنکو یک مبتکر مهم در سینمای جهان بود. تعدادی از آثار او که در دهه های 1920 و 30 تولید شده اند ، از آثار کلاسیک فیلم صامت آن دوران محسوب می شوند، در سال 1964 فیلم سایه های اجداد فراموش شده، در غرب مورد استقبال منتقدان قرار گرفت. در دوران پس از استقلال ، فیلم های وسترن، دوبله شده به زبان اوکراینی ، از محبوبیت فزاینده ای برخوردار بودند. از سوی دیگر در اوایل قرن 21 تهیه فیلم های کوتاه هنری تاثیرگذار در اوکراین رونق گرفت. از جمله موفق ترین کارگردان های سینمای اوکراین می توان به این کارگردانان اشاره کرد: تاراس تومنکو ،ایگور استرمبیتسکی، و مرینا وردا.

موزه های اوکراین

از جمله موزه های قابل توجه در اوکراین می توان به موزه تاریخ اوکراین و موزه هنر اوکراین (هر دو در کیف) اشاره کرد. موزه معماری  سنتی اوکراین ، یک موزه در فضای باز در روستای پیروگوو ، عناصر زندگی روستایی قرن 17 و 18 را حفظ می کند. موزه ملی جنگ بزرگ میهنی 1941-1945 بخشی از یک مجموعه یادبود در نزدیکی دنیپر در کیف است که شامل مجسمه نمادین سرزمین مادری است که بیش از 328 فوت (100 متر) ارتفاع دارد.

ورزش و تفریح

اوکراین از تاثیر اتحاد جماهیر شوروی بر ورزش و تربیت بدنی سود بسیاری برد، اتحاد جماهیر شوروی صدها استادیوم ، استخر شنا ، سالن های بدنسازی و دیگر امکانات ورزشی را برای این کشور به ارمغان آورد. ورزش های محبوب در اوکراین عبارتند از دو و میدانی ، والیبال، تیراندازی، بسکتبال ، شنا و ژیمناستیک و فوتبال. اما فوتبال به مراتب بیشتر ورزش مورد علاقه اکثریت مردم است و تیم های شاختار دونتسک و دینامو کیف دو باشگاه محبوب این کشور هستند. اوکراین و لهستان بطور مشترک در سال 2012 میزبان لیگ  ملت های اروپا بودند.

اوکراین تیم های المپیک خود را با حضور برندگان مدال طلا مانند اوکسانا بایول در اسکیت، ولادیمیر کلیچکو در بوکس سنگین وزن، تیمور تایمازوف در وزنه برداری، لیلیا پودکوپایوا در ژیمناستیک هنری ، معرفی کرد. ولادیمیر کلیچکو به همراه برادرش در اوایل قرن بیست و یکم بر رده های سنگین بوکس حرفه ای مسلط بودند، ولادیمیر کلیچکو از محبوبیت ورزشی خود برای رسیدن به اهداف سیاسی استفاده کرد و بعنوان شهردار پایتخت انتخاب شد.

اوکراین دارای چندین پارک ملی از جمله پارک ملی کارپات و پارک ملی شاتسکی است. پارک های جنگلی که در نزدیکی شهرهای بزرگ واقع شده اند ، پیک نیک ، شنا ، پیاده روی و اسکی روی زمین را ارائه می دهند . برخی از شهرهای بزرگتر دارای پارک های «فرهنگ و تفریح» شهری هستند ، جایی که تئاترها ، سالن های سخنرانی ، اتاق های مطالعه و زمین های بازی در میان باغ ها و مناطق جنگلی یافت می شوند. در نزدیکی شهر یالتا باغ گیاه شناسی نیکیتسکی واقع شده است که تقریباً از همه کشورهای جهان گیاهان در آن یافت می شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
logo
logo