طبیعت اوکراین
به این مطالب امتیاز دهید.

طبیعت اوکراین

به لحاظ جغرافیایی، بیشتر مساحت اوکراین را دشت های صاف و بارانی به نام استپ ها تشکیل می دهد.با این حال در جنوب، کوه های کریمه و در غرب اوکراین کوه های کارپات (Carpathian Mountains) قرار دارند که در چندین کشور اروپای شرقی گسترش می یابند. اوکراین را می توان به چندین منطقه پوشش گیاهی تقسیم کرد، شمال اوکراین عمدتا یک منطقه جنگلی است که با درختان کاج و بلوط پوشیده شده و جنوب را استپ ها و جنگل فرا گرفته، که این قسمت از اوکراین حاصلخیزترین منطقه کشاورزی نه تنها در اوکراین بلکه در سراسر اروپاست. خاک سیاه اوکراین که معروفیت جهانی دارد مناطق جنوبی، غربی و شمابی اوکراین را پوشانده است.

جاذبه هاب طبیعی

تونل عشق، حاصل عشق درختان از هم دور افتاده

tunnel-love-6

 

در ماه های می تا اگوست یعنی فصل بهار و تابستان، اگر به تونل عشق بیایید،سقفی سبز از شاخ ها وبرگ های درختان بالای سرتان است. دوری برای فراموشی کافی نیست، حتی این را درختان هم می دانند. درختانی که هیچ گاه به هم نرسیده اند اما از دور شاخ و برگ ها یشان را با هم پیوند خورده شاید تسکینی بر دوری آن ها از هم باشد. حاصل عشق این درختان تونلی شده که حالا آفریننده های عشق های زمینی از آن عبور می کنند. در این مکان رویایی درخت ها در اطراف ریل رشد کرده اند و چشم انداز زیبایی را به وجود آورده اند. تونل عشق در میان عشاق بسیار محبوب شده، اعتقاد بر این است که اگر دو نفر که در عشق خود صادق هستند در حالی که دست در دست یکدیگر باشند و از تونل عبور کنند، به همه ی خواسته های خود می رسند!

 

tunnel-love-2

 

تونل عشق در نزدیکی شهر کوچکی به نام کلوان قرار دارد. اطراف این تونل را درختان زیادی فراگرفته‌اند و با آغاز تابستان و در ماه‌های گرم سال با رشد درختان آنجا، تونلی یک کیلومتری در اطراف خط راه آهن به وجود می‌آید، که سرتاسر از شاخ و برگ درختان پوشیده شده است. این تونل در واقع محل گذر لوکوموتیو های یک کارخانه خصوصی تولید مواد غذایی است.که سه بار در روز برای حمل چوب از این تونل لوکوموتیو های کارخانه می گذرند.قبل از احداث کارخانه قرار بر این بود که درختان این مسیر قطع شوند، اما خوشبختانه این اتفاق رخ نداد و حالا این مسیر یکی از جاذبه های گردشگری اوکراین است.

جالب است بدانید در خلق این منظره زیبا هیچ نیروی انسانی دخالت نداشته است. بلکه تنها به دلیل ازدحام شاخه های درختان در فصل بهار، این تونل زیبا پدید می آید. زیبایی تونل عشق فقط مختص بهار و تابستان نیست، در زمستان و پاییز هم زیبایی های خاص خودش را دارد.

 

 

Summary
طبیعت اوکراین
Article Name
طبیعت اوکراین
Description
به لحاظ جغرافیایی، بیشتر مساحت اوکراین را دشت های صاف و بارانی به نام استپ ها تشکیل می دهد.با این حال در جنوب، کوه های کریمه و در غرب اوکراین کوه های کارپات (Carpathian Mountains) قرار دارند
Author
Publisher Name
Ukr Visa
Publisher Logo