سرمایه گذاری در اوکراین
5 (100%) 2 votes

سرمایه گذاری در اوکراین

یکی از راه های کسب اقامت اوکراین، سرمایه گذاری است. حداقل سرمایه برای اخذ اقامت اوکراین 100,000 دلار آمریکاست. گذشته از مسئله اقامت و روش های کسب آن، اوکراین کشوری است که برای سرمایه گذاری دارای شرایط و موقعیت های تجاری خاص خود است. تقریبا تمامی نیروی کار افرادی تحصیلکرده و متبحر هستند، در صورتی که با مطالعه و تحقیق اقدام به سرمایه گذاری کنید، اوکراین جزو کشورهای کم ریسک در سرمایه گذاری محسوب میشود. موقعیت ژئوپلیتک، خاک حاصلخیز، صنایع قدرتمند، معادن با ارزش و عوامل متعدد دیگری اوکراین را به محلی مناسب برای سرمایه گذاری خارجی تبدیل کرده است.

UA_business


اوکراین را بهتر بشناسیم

اوکراین از کشورهای اروپای شرقی است. این کشور از شرق با روسیه؛ در شمال با بلاروس؛ از غرب با لهستان، اسلوواکی و مجارستان؛ از جنوب غربی با رومانی و مولداوی هم‌مرز است و در جنوب آن دریای سیاه و دریای آزوف قرار دارد و پایتخت آن شهر کیف و زبان رسمی آن زبان اوکراینی می‌باشد.

اوکراین به لحاظ جغرافیای سیایی پس از روسیه پهناورترین کشور اروپا و به لحاظ تقسیمات جغرافیایی پهناورترین کشور قاره اروپاست. اوکراین صاحب  ذخیره وسوسه انگیزی از معادن فلزی ارزشمند است. نیمی از آهن و فولاد کل شوروی سابق از اوکراین بدست می‌آمد. چهل درصد از کل سنگ منگنز دنیا در دوران شوروی از اوکراین صادر می‌شد. به این فهرست، منابع ذغال سنگ، جیوه، تیتانیوم و نیکل را هم باید افزود. اوکراین یکی از مهمترین کشورهای معدنی دنیاست که هم از نظر تنوع و هم حجم ذخایر در دنیا کم‌نظیر است.  ۸۰۰۰ معدن از ۹۰ کانی ارزشمند در سراسر خاک اوکراین وجود دارد. بر خلاف بیشتر کشورهای معدنی که کشاورزی خوبی ندارند اوکراین صاحب نوع بسیار حاصلخیزی از خاک هم هست. این خاک که بنام خاک سیاه (یا سرزمین سیاه) معروف است حاصلخیزترین خاک کره زمین است و در روسیه و کانادا نیز یافت می‌شود. اوکراین صاحب یک چهارم از خاک سیاه کره زمین است. این خاک استثنایی و حاصلخیز، یکی از سرمایه‌های ملی اوکراین است. کشاورزی در این خاک بدون کود انجام می‌شود. کشاورزان می‌گویند سربازان نازی در جنگ جهانی دوم این خاک را با خود به آلمان می‌بردند. موقعیت ژئوپولتیک اوکراین هم برای غرب، بی نظیر است. مرزهای اوکراین تنها ۶۰۰ کیلومتر تا مسکو فاصله دارند.

 

ukraine map

 

در زمان جنگ سرد رسیدن پای غرب به این فاصله از قلب بلوک شرق رؤیا بود. اوکراین یکی از سرنوشت سازترین حلقه‌های غرب در زنجیره مهار روسیه است. علاوه بر همه این امتیازات بالقوه، اوکراین گلوگاه انرژی اروپا هم هست. ۲۵ کشور اروپایی، وارد کننده گاز از روسیه هستند و همه خط لوله‌ها به جز یکی از خاک اوکراین می‌گذرند. این یعنی اوکراین گلوگاه درآمد گازی روسیه نیز هست. در روز اول ژانویه سال ۲۰۰۶، روسیه شیر خطوط صادرات گاز از خاک اوکراین را در پی اختلاف بر سر حق ترانزیت، بست. البته روسیه و اوکراین پس از چهار روز به تفاهم اولیه رسیدند. اما اصل اختلاف پابرجا ماند. سه سال بعد در ژانویه ۲۰۰۹، بار دیگر شیر گاز بسته شد و قربانی این اختلاف هم صنایع اروپایی بودند. اروپا هنوز سرمای شبهای بدون گاز، به خاطر بسته شدن این گلوگاه را به خوبی به یاد دارد. در آن سال ۱۸ کشور اروپایی افت فشار یا قطع کامل جریان گاز را گزارش کردند. در حال حاضر اتحادیه اروپا تقریباً ۱۸٫۷ تریلیون فوت مکعب گاز در سال مصرف می‌کند که ۱۶٪ آن از خاک اوکراین ترانزیت می‌شود.

نشان ملی

logo b

سرود ملی

پرچم

Flag_of_Ukraine.svg