ثبت شرکت در اوکراین
5 (100%) 15 votes

ثبت شرکت در اوکراین

برای ثبت شرکت در اوکراین، قبل از هرچیز لازم است که با انواع شرکت ها در این کشور  آشنا شویم. هرگونه فعالیت تجاری اهم از خدماتی، تولیدی، واسطه گری، فروش و یا هر فعالیتی که منجر به درآمدزایی می شود، باید دارای مجوزی دولتی بوده و در سیستم مالیاتی به ثبت رسیده باشد. فارغ از کوچکی و یا بزرگی یک فعالیت اقتصادی، قوانین و جدیت آنها و رعایت اصولی که در قوانین اوکراین در نظر گرفته شده اند، برای همه فعالان اقتصادی لازم الاجراست. البته شایان ذکر است که فعالیت های اجتماعی و غیر انتفاعی مانند خیریه ها ،سازمان های مردم‌نهاد و بطور کلی نهادها و سازمان هایی که اهدافی غیر تجاری دارند نیز  از این قاعده مستثنا نبوده و و باید خدمات خود را به ثبت برسانند .

انواع مجوز های مورد نیاز برای یک فعالیت اقتصادی:

مجوز شخصی: این مجوز فعالیت تجاری شباهت زیادی به جواز کسب در ایران دارد. (частный предприниматель) – معمولا مغازه داران، دکه داران و یا تعمیرکاران و یا بهتر است بگوییم صاحبان مشاغل کوچک معمولا بجای ثبت شرکت این مورد را را برای تجارت خود در نظر می گیرند. از محاسن جواز کسب سیستم مالیاتی اعمال شده ای است که مالیات حداقلی را شامل میشود. علامت اختصاری «ЧП»

شرکت با مسئولیت محدود:  (Private limited company) این نوع شرکت در اوکرین به زبان روسی با علامت اختصاری «ООО» و به زیان رسمی اوکراینی با «ТОВ»  شناخته میشود و یکی از شایع ترین انواع سازمان های تجاری در اوکراین است. گاهی اوقات اختصار “LTD” برای نام اختصاری این فرم سازمانی استفاده می شود که از کلمه انگلیسی «Ltd» به معنای محدود است،  گرفته شده است. این نوع شرکت میتواند توسط یک نفر و یا بیشتر تاسیس شود.

شرکت سهامی- (به انگلیسی: Joint-stock company) در اصطلاح به شرکتی اطلاق میشود که برای انجام امور تجاری تشکیل شده و سرمایهٔ آن متشکل از سهام هم‌ارزش یا تعداد یکسان سهام است. شرکت‌های سهامی به دو نوع سهامی خاص و سهامی عام تقسیم می‌شوند که مهمترین تفاوت این دو در این است که سهام شرکت‌های سهامی عام در تالار بورس قابل مبادله است. علامت اختصاری به زیان روسی «АО» و بخ زبان آوکراین «АТ» می باشدю

شرکت خصوصی محدود: این توع شرکت که با علامت اختصاری «ЧАО» شناخته میشود به سازمانی اقتصادی اطلاق میشود که تنها میتواند تعداد محدودی از سهام را که در اساسنامه تعریف شده است به تعدادی محدود سهامدار واگذار کند.معمولا از اینوع شرکت در فرم های سازمانی استفاده میشود که بطور مثال کارگران یک کارخانه نه چندان بزرگ همگی سهامدان آن مجموعه می باشند. تعداد سهام و تعداد سهامداران تعریف شده و هرگونه تغییری می بایست به تایید برسد.

با توجه به تنوع انواع شرکت در اوکراین این مبحت را فعلا به اتمام میرسانیم. معمولا مناسبترین نوع شرکت برای هموطنان ایرانی که مایلند در اوکراین اقدام به ثبت شرکت نمایند، شرکت با مسئولیت محدود «ТОВ»  میباشد.  

خدمات ما :

  • ثبت شرکت
  • اخد کد اقتصادی
  • افتتاح حساب بین المللی و لوکال
  • معرفی مدیر اوکراینی

 

لطفا جهت اطلاعات بیشتر یا ما تماس بگیرید .

  380969736440+  – واتس آپ – ایمو – وایبر – تلگرام –

 

ثبت شرکت در اوکراین

لطفا به این مطالب امتیاز دهید.
recipe image
www.ukrvisa.net
شرکت با مسئولیت محدود
Author Name
Published On
Average Rating
51star1star1star1star1star Based on 9 Review(s)