تقویت روابط ایران و اوکراین
به این مطالب امتیاز دهید.

تقویت روابط ایران و اوکراین

ایرنا-رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تقویت روابط ایران و اوکراین به نفع ملت های دو کشور خواهد بود، گفت: ما از توسعه روابط اقتصادی، تجاری، سیاسی و فرهنگی با اوکراین استقبال می‌ کنیم.

ukrvisa news 01

به گزارش ایرنا، «علاءالدین بروجردی» در دیدار با «سرگئی بوردلاک» سفیر اوکراین در تهران، پیرامون برنامه سفر رسمی هیأت پارلمانی ایران به اوکراین بحث و گفت و گو کرد.
بروجردی که ریاست هیات پارلمانی اعزامی به اوکراین را بر عهده حواهد داشت، با تاکید بر نقش مهم تبادلات پارلمانی اظهار داشت: در سفر هیات پارلمانی با مقامات عالی اوکراین دیدار و علاوه بر مناسبات و همکاری‌های دو جانبه در زمینه‌های مختلف پیرامون تحولات منطقه و نقشی که دو کشور می‌توانند در توسعه روابط ایفا کنند تبادل نظر خواهد شد.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیشینه خوب مناسبات ایران و اوکراین از توسعه و گسترش روابط فی‌مابین در تمامی زمینه‌ها اعم از اقتصادی، تجاری، سیاسی و فرهنگی استقبال کرد و گفت: تقویت روابط ایران و اوکراین به عنوان دو کشور مهم و تأثیرگذار به نفع دو ملت و دو کشور خواهد بود.
وی افزود: مجلس شورای اسلامی، کمیسیون‌های تخصصی و گروه دوستی پارلمانی ایران و اوکراین آمادگی هرگونه همکاری برای کمک به توسعه مناسبات دوستانه دو کشور در تمامی زمینه‌ها را دارند.
بروجردی در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های فراوان موجود در روابط دو کشور به ویژه در عرصه اقتصادی خاطرنشان کرد: ایران و اوکراین ظرفیت‌های فراوان بالقوه‌ای دارند که می‌توان از آن‌ها به عنوان بسترهای توسعه همکاری‌های فی‌مابین بهره برد.
وی افزود: گسترش رفت و آمدها میان دو کشور عامل مؤثری در راستای ایجاد درک و تفاهم متقابل و شناخت ظرفیت‌های بالقوه و وجوه مشترک دو کشور است.

اوکراین از همکاری‌‎های بانکی و ایجاد صندوق مشترک استقبال می‌کند.
«سرگئی بوردلاک» سفیر اوکراین در تهران نیز در این دیدار به شرح و بررسی وضعیت میدانی اوکراین پرداخت.
وی با اشاره به روند رو به رشد همکاری های ایران و اوکراین گفت: آنچه برای اوکراین مهم است روابط متقابل دو کشور براساس احترام و درک و منافع متقابل است و در همین راستا اوکراین از همکاری با ایران در عرصه های مختلف از جمله همکاری در حوزه هواپیماسازی، توسعه همکاری های بانکی و ایجاد صندوق مشترک جهت اجرای پروژه های مشترک مربوط به فناوری های نوین استقبال می‌کند.
وی تصریح کرد: اوکراین علاقه‌مند به گسترش روابط دو جانبه و ارتقاء سطح مناسبات با ایران است و در همین زمینه استفاده بهتر از ظرفیت های موجود بین دو کشور را خواستار شد.
به گزارش خانه ملت، سرگئی بوردلاک سفیر اوکراین درتهران با ابراز خرسندی از سفر علاء الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به اوکراین، بر اهمیت رفت و آمدهای میان مجلس دو کشور تأکید کرد.
سیام**3070**1449**تنظیم کننده: داود نخ کوب نیاسر**انتشار دهنده: امیر کاردان راد