آب و هوای اوکراین
به این مطالب امتیاز دهید.

آب و هوای اوکراین

اوکراین دارای آب و هوایی قاره ای با زمستان های سرد و تابستان های گرم است، هرچه بطرف جنوب و شرق پیش می رویم گرمای تابستانی بیشتر خودنمایی میکند. مناطق جنوبی اوکراین که در همسایگی دریای سیاه قرار دارند در زمستان سرمای کمتری نسبت به دیگر مناطق دارند. اما سرما نیز در مناظق جنوبی به حدی است که ، این مناظق را شامل آب و هوای مدیترانه ای نمی کند. تنها در منطقه خودمختار کریمه، سرمای زمستان کمتر است.

بطور کلی اوکراین در زمستان بسیار سرد است. و برودت سرما از 0 درجه سانتیگراد تا 30- سانتیگراد  متغیراست. معمولا حدود 2 تا 3 هفته در ماه ژانویه برودت سرما به بیش از 15- درجه سانتیگراد  میرسد.ولی در دیگر روزهای زمستانی این برودت با توجه به شرایط مناطق مختلف اوکراین از 0 تا -15 درجه سانتیگراد  متغیر است. تابستان های اوکراین  معتدل تا گرم است و معمولا حداکثر دما به به ندرت به بیش از 35 درجه سانتیگراد می رسد.

البته در زمستان هم این کشور، زیبایی ها خاص خود را دارد و با شروع فصل سرما توریست های زمستانی نیز روانه اوکراین میشوند. ورزش های زمستانی از جمله اسکی در منطقه کوهستانی کارپات اوکراین گردشگران زیادی را به سوی خود جلب می کند.

کوه‌های کارپات  رشته‌کوههایی هستند که یک کمان به طول تقریبی ۱۵۰۰ ک. م. را در میان اروپای مرکزی و جنوبی تشکیل می‌دهند، که آن‌ها را به طولانی‌ترین رشته‌کوه در اروپا تبدیل می‌کند. این کوهها محل سکونت بزرگ‌ترین جمعیت‌های خرس‌های قهوه‌ای، گرگها، شوکا و سیاه‌گوش، با بالاترین تراکم در رومانی هستند و نیز یک‌سوم همهٔ گونه‌های گیاهی اروپا را شامل می‌شوند.

 

Winter-in-Ukraine

 

 

Summary
آب و هوای اوکراین
Article Name
آب و هوای اوکراین
Description
اوکراین دارای آب و هوایی قاره ای با زمستان های سرد و تابستان های گرم است، هرچه بطرف جنوب و شرق پیش می رویم گرمای تابستانی بیشتر خودنمایی میکند.
Author
Publisher Name
Ukr Visa
Publisher Logo